<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?><rss version="2.0"
	xmlns:content="http://purl.org/rss/1.0/modules/content/"
	xmlns:wfw="http://wellformedweb.org/CommentAPI/"
	xmlns:dc="http://purl.org/dc/elements/1.1/"
	xmlns:atom="http://www.w3.org/2005/Atom"
	xmlns:sy="http://purl.org/rss/1.0/modules/syndication/"
	xmlns:slash="http://purl.org/rss/1.0/modules/slash/"
	>

<channel>
	<title>Новини електромобілів - limotrans.com.ua</title>
	<atom:link href="https://limotrans.com.ua/category/elektromobili/novini-elektromobiliv/feed/" rel="self" type="application/rss+xml" />
	<link>https://limotrans.com.ua</link>
	<description></description>
	<lastBuildDate>Thu, 08 Oct 2026 11:33:07 +0000</lastBuildDate>
	<language>uk</language>
	<sy:updatePeriod>
	hourly	</sy:updatePeriod>
	<sy:updateFrequency>
	1	</sy:updateFrequency>
	<generator>https://wordpress.org/?v=7.1.3</generator>

<image>
	<url>https://limotrans.com.ua/wp-content/uploads/2022/03/cropped-logolimo04-32x32.png</url>
	<title>Новини електромобілів - limotrans.com.ua</title>
	<link>https://limotrans.com.ua</link>
	<width>32</width>
	<height>32</height>
</image> 
	<item>
		<title>Nissan Leaf: покоління, реальний запас ходу і як перевірити батарею перед покупкою</title>
		<link>https://limotrans.com.ua/elektromobili/nissan-leaf-pokolinnya-realnij-zapas-hodu-i-yak-pereviriti-batareju-pered-pokupkoju/</link>
		
		<dc:creator><![CDATA[Юлія Манюк]]></dc:creator>
		<pubDate>Thu, 08 Oct 2026 11:33:04 +0000</pubDate>
				<category><![CDATA[Електромобілі]]></category>
		<category><![CDATA[Новини електромобілів]]></category>
		<guid isPermaLink="false">https://limotrans.com.ua/?p=965</guid>

					<description><![CDATA[<p>Nissan Leaf – це електромобіль японської марки Nissan, який випускають із 2010 року, перший масовий електромобіль сучасної епохи.</p>
<p>The post <a href="https://limotrans.com.ua/elektromobili/nissan-leaf-pokolinnya-realnij-zapas-hodu-i-yak-pereviriti-batareju-pered-pokupkoju/">Nissan Leaf: покоління, реальний запас ходу і як перевірити батарею перед покупкою</a> first appeared on <a href="https://limotrans.com.ua">limotrans.com.ua</a>.</p>]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p class="wp-block-paragraph">Nissan Leaf – це електромобіль японської марки Nissan, який випускають із 2010 року, перший масовий електромобіль сучасної епохи. За цей час змінилися три покоління: ємність батареї виросла з 24 до 75 кВт·год, а паспортний запас ходу – у кілька разів.</p>



<p class="wp-block-paragraph">В Україні Nissan Leaf – один із найпоширеніших <a href="https://limotrans.com.ua/category/elektromobili/">вживаних електромобілів</a>: за січень–серпень 2026 року серед машин із пробігом його реєстрували частіше за будь-яку модель, крім Tesla Model Y. Тільки купувати його наосліп не варто. Два Nissan Leaf одного року можуть проїжджати зовсім різну відстань, бо все вирішує стан батареї, а не рік і пробіг. Далі – чим відрізняються покоління, скільки Nissan Leaf проїжджає насправді і як перевірити батарею до того, як віддати гроші.</p>



<h2 class="wp-block-heading">Покоління Nissan Leaf: від ZE0 до нового кросовера</h2>



<p class="wp-block-paragraph">У Nissan Leaf три покоління, і для покупця вони відрізняються насамперед батареєю, роз&#8217;ємом для швидкої зарядки і способом охолодження:</p>



<figure class="wp-block-table"><table class="has-fixed-layout"><thead><tr><th>Покоління</th><th>Роки</th><th>Батарея, кВт·год</th><th>Роз&#8217;єми зарядки</th><th>Охолодження батареї</th></tr></thead><tbody><tr><td>Перше (ZE0, AZE0)</td><td>2010–2017</td><td>24, пізніше 30</td><td>Type 1 + CHAdeMO (опція)</td><td>пасивне, повітряне</td></tr><tr><td>Друге (ZE1)</td><td>2017–2025</td><td>40 або 62 (версія e+)</td><td>Type 2 + CHAdeMO</td><td>пасивне, повітряне</td></tr><tr><td>Третє</td><td>з 2025</td><td>52 або 75</td><td>CCS2 (у Європі)</td><td>рідинне</td></tr></tbody></table></figure>



<p class="wp-block-paragraph">Перше покоління – компактний хетчбек, який сьогодні здебільшого беруть як недороге міське авто. Друге зберегло формат хетчбека, але отримало більшу батарею і європейський роз&#8217;єм Type 2 для повільної зарядки, а у 2019 році з&#8217;явилася версія e+ із батареєю 62 кВт·год.</p>



<p class="wp-block-paragraph">Третє покоління – уже кросовер на платформі Nissan Ariya. І для українського покупця головне тут навіть не дизайн. Nissan нарешті відмовився від CHAdeMO на користь CCS2, тож нова модель заряджається на тих самих станціях, що й більшість сучасних електромобілів. Виробництво для Європи стартувало в грудні 2025 року на заводі в британському Сандерленді.</p>



<h2 class="wp-block-heading">Який реальний запас ходу Nissan Leaf?</h2>



<p class="wp-block-paragraph">У звичайних умовах Nissan Leaf із батареєю 40 кВт·год проїжджає близько 200 км, із батареєю 62 кВт·год – близько 300 км. Паспортні цифри вищі, бо цикли вимірювання (NEDC для першого покоління, WLTP для наступних) не враховують швидкість, мороз і обігрів салону. Взимку на трасі різниця стає особливо помітною:</p>



<figure class="wp-block-table"><table class="has-fixed-layout"><thead><tr><th>Батарея</th><th>Паспортний запас ходу</th><th>Реальний, звичайні умови</th><th>Взимку на трасі</th></tr></thead><tbody><tr><td>24 кВт·год (1-ше покоління)</td><td>175 км (NEDC)</td><td>у старих авто взимку може падати до 80–130 км</td><td>–</td></tr><tr><td>30 кВт·год (1-ше покоління)</td><td>250 км (NEDC)</td><td>у старих авто взимку може падати до 80–130 км</td><td>–</td></tr><tr><td>40 кВт·год (2-ге покоління)</td><td>270 км (WLTP)</td><td>близько 200 км</td><td>150–170 км при 120 км/год</td></tr><tr><td>62 кВт·год, e+ (2-ге покоління)</td><td>385 км (WLTP)</td><td>близько 300 км</td><td>220–250 км при 120 км/год</td></tr><tr><td>75 кВт·год (3-тє покоління)</td><td>до ~620 км (WLTP)</td><td>до 430 км при 110 км/год</td><td>до 330 км при 130 км/год</td></tr></tbody></table></figure>



<p class="wp-block-paragraph">Але всі ці цифри стосуються нової батареї. У вживаного Nissan Leaf потрібна ще одна поправка – на <a href="https://limotrans.com.ua/elektromobili/yak-vibrati-i-zberegti-resurs-akumulyatora-elektrokara/">залишкову ємність</a>, яку показує параметр SOH (State of Health, «стан здоров&#8217;я» батареї у відсотках від нової).</p>



<p class="wp-block-paragraph">Порахувати просто: реальний запас ходу нового авто множимо на SOH. Приклад для Leaf 40 кВт·год із SOH 80%:</p>



<ol class="wp-block-list">
<li>Звичайні умови: 200 км × 0,8 = 160 км.</li>



<li>Взимку на трасі: 150–170 км × 0,8 = 120–136 км.</li>
</ol>



<p class="wp-block-paragraph">Тож оголошення «Leaf 40 кВт·год, проїжджає 270 км» без цифри SOH мало що каже. Перш ніж телефонувати продавцю, порахуйте, скільки кілометрів вам реально потрібно щодня, і додайте запас на зиму.</p>



<h2 class="wp-block-heading">Пасивне охолодження: чому батарея Nissan Leaf старіє швидше</h2>



<p class="wp-block-paragraph">Батарея першого і другого поколінь Nissan Leaf охолоджується лише повітрям, без рідинної системи, яка є в більшості сучасних електромобілів. Навіть версія e+ із батареєю 62 кВт·год отримала пасивне охолодження – це рішення Nissan свого часу помітно критикували.</p>



<p class="wp-block-paragraph">Що це означає на практиці? Без рідинного охолодження батарея гірше переносить спеку й інтенсивну швидку зарядку. Перегрів прискорює знос елементів, тож Nissan Leaf, який роками жив у жаркому кліматі або часто заряджався на швидких станціях, зазвичай має нижчий SOH, ніж машина того ж віку з «домашньою» історією.</p>



<p class="wp-block-paragraph">У дорозі це теж відчутно. Якщо заряджати Leaf <a href="https://limotrans.com.ua/elektromobili/zaryadka-elektromobilya-v-ukraini-skilki-koshtuie-skilki-chasu-i-de-znajti-stanciju/">на швидкій станції</a> кілька разів поспіль, батарея нагрівається, і швидкість наступних зарядок падає – електроніка захищає елементи від перегріву. У місті ви цього не помітите, а от на далекій поїздці з кількома зупинками на зарядку час у дорозі зросте.</p>



<p class="wp-block-paragraph">Третє покоління отримало батарею з рідинним охолодженням, тож для нової моделі ця проблема значно менш гостра.</p>



<h2 class="wp-block-heading">Як перевірити батарею Nissan Leaf перед покупкою?</h2>



<p class="wp-block-paragraph">Найнадійніше – підключити до авто OBD2-адаптер і подивитися дані батареї в застосунку LeafSpy. Сегменти ємності на панелі приладів дають лише грубу картину, і саме на них легко обпектися.</p>



<h3 class="wp-block-heading">Чому дванадцять «паличок» на панелі нічого не гарантують</h3>



<p class="wp-block-paragraph">Праворуч від індикатора заряду в Nissan Leaf є шкала з дванадцяти сегментів – це залишкова ємність батареї. Що їх менше, то гірший стан. Однак показання панелі можна «обнулити» скиданням електроніки батареї. Власники описують випадок, коли авто показувало всі дванадцять сегментів, а LeafSpy виявив SOH близько 73%. Тож «12 паличок» в оголошенні – привід перевірити, а не аргумент на користь покупки.</p>



<h3 class="wp-block-heading">Перевірка через LeafSpy: покроково</h3>



<ol class="wp-block-list">
<li>Попросіть у продавця скриншот LeafSpy ще до <a href="https://limotrans.com.ua/avtomobili/yak-pereviriti-avto-pered-pokupkoju-6-krokiv-vid-vin-kodu-do-sto/">поїздки на огляд</a> – чесні продавці часто додають його в оголошення.</li>



<li>На огляді підключіть власний OBD2-адаптер із Bluetooth і запустіть LeafSpy на телефоні, а не довіряйте скриншоту.</li>



<li>Запишіть SOH, Hx, кількість швидких і звичайних зарядок та різницю напруги між елементами.</li>



<li>Звірте ємність батареї з роком випуску: в Україні трапляються Leaf першого покоління, де стару батарею замінили на 40 кВт·год. Це може бути плюсом, але попросіть документи на заміну і переконайтеся, що LeafSpy показує саме цю ємність.</li>



<li>Проїдьтеся з увімкненим LeafSpy і різко розженіться кілька разів – під навантаженням стає видно, як поводяться окремі елементи.</li>
</ol>



<h3 class="wp-block-heading">Що означають показники LeafSpy</h3>



<figure class="wp-block-table"><table class="has-fixed-layout"><thead><tr><th>Показник</th><th>Що показує</th><th>Тривожний сигнал</th></tr></thead><tbody><tr><td>SOH</td><td>залишкова ємність батареї у % від нової</td><td>низьке значення для вашого щоденного пробігу (див. розрахунок вище)</td></tr><tr><td>Hx</td><td>показник, пов&#8217;язаний із внутрішнім опором батареї</td><td>Hx помітно нижчий за SOH – можливий наслідок перегріву</td></tr><tr><td>Ahr</td><td>ємність батареї в ампер-годинах</td><td>різко нижча, ніж у машин того ж року й версії</td></tr><tr><td>QC / L1/L2</td><td>кількість швидких і звичайних зарядок</td><td>швидких зарядок дуже багато відносно звичайних</td></tr><tr><td>Різниця напруги елементів</td><td>розкид між найслабшим і найсильнішим елементом, мВ</td><td>під навантаженням розкид сягає 200 мВ і більше</td></tr></tbody></table></figure>



<p class="wp-block-paragraph">Навіщо все це, видно на умовному прикладі. Ви обираєте між двома Nissan Leaf 40 кВт·год 2019 року за однакову ціну. У першого SOH 92% і Hx 90%, у другого на панелі всі дванадцять сегментів, але LeafSpy показує SOH 78% і Hx 60%. Перший у звичайних умовах проїде близько 200 × 0,92 ≈ 184 км, другий – 200 × 0,78 = 156 км, і до того ж низький Hx натякає на перегріту батарею.</p>



<p class="wp-block-paragraph">А ось реальний приклад, який описують власники: батарея з SOH 82% мала Hx лише 49% і за ємністю виглядала пристойно, хоча насправді була перегріта й майже непридатна. Тому дивитися лише на SOH недостатньо.</p>



<p class="wp-block-paragraph">І останнє: SOH не падає рівномірно. Батарея може роками втрачати по кілька відсотків, а потім почати деградувати швидше, тож точно передбачити, скільки вона ще прослужить, не можна.</p>



<h2 class="wp-block-heading">Який Nissan Leaf купити у 2026 році?</h2>



<p class="wp-block-paragraph">Для більшості покупців найкращий баланс дає друге покоління з батареєю 40 кВт·год: запасу ходу вистачає для міста й передмістя, а ціна нижча, ніж у версії e+. Проте вибір залежить від того, як ви їздите:</p>



<figure class="wp-block-table"><table class="has-fixed-layout"><thead><tr><th>Ваш сценарій</th><th>Що розглянути</th><th>На що зважати</th></tr></thead><tbody><tr><td>Лише місто, до 50–60 км на день, найменший бюджет</td><td>перше покоління, 24 або 30 кВт·год</td><td>SOH, взимку запас ходу може падати до 80–130 км</td></tr><tr><td>Місто й передмістя, щоденні поїздки</td><td>друге покоління, 40 кВт·год</td><td>SOH і Hx, історія швидких зарядок</td></tr><tr><td>Регулярні поїздки трасою</td><td>друге покоління, e+ 62 кВт·год</td><td>швидкість зарядки падає після кількох швидких сесій поспіль</td></tr><tr><td>Нове авто з гарантією і сучасною зарядкою</td><td>третє покоління, 52 або 75 кВт·год</td><td>роз&#8217;єм CCS2 і рідинне охолодження батареї</td></tr></tbody></table></figure>



<p class="wp-block-paragraph">Перше покоління з батареєю 24 кВт·год має сенс лише тоді, коли маршрути короткі й передбачувані: дім – робота – магазин. Купувати таке авто «на виріст», розраховуючи на поїздки до сусіднього міста, ризиковано – особливо взимку.</p>



<p class="wp-block-paragraph">Версія e+ виглядає ідеальною для траси, але пасивне охолодження нікуди не зникло: на довгій дорозі з кількома швидкими зарядками поїздка затягнеться. Якщо такі поїздки для вас щотижнева норма, а не виняток, порівняйте e+ із сучаснішими електромобілями з рідинним охолодженням.</p>



<h2 class="wp-block-heading">Часті запитання</h2>



<h3 class="wp-block-heading">Скільки заряджається Nissan Leaf від звичайної розетки?</h3>



<p class="wp-block-paragraph">Довго: при потужності близько 2,3 кВт батарея 40 кВт·год заряджається з нуля приблизно 17 годин (40 / 2,3 ≈ 17). Від домашньої зарядної станції з бортовим зарядним пристроєм 6,6 кВт – близько 7,5 години, а версія e+ – близько 11,5 години.</p>



<h3 class="wp-block-heading">Чи можна швидко заряджати Leaf другого покоління на станціях CCS2?</h3>



<p class="wp-block-paragraph">Ні, для швидкої зарядки першого і другого поколінь потрібна станція з роз&#8217;ємом CHAdeMO. Перед далекою поїздкою перевірте в застосунку з картою станцій, чи є CHAdeMO на вашому маршруті.</p>



<h3 class="wp-block-heading">Що означає «черепаха» на панелі Nissan Leaf?</h3>



<p class="wp-block-paragraph">Це обмеження потужності, коли заряду лишилося дуже мало. Якщо «черепаха» з&#8217;являється при помітному залишку заряду, особливо на морозі, це ознака слабкої батареї.</p>



<h3 class="wp-block-heading">Чи продається третє покоління Nissan Leaf в Україні?</h3>



<p class="wp-block-paragraph">Даних про офіційний старт продажів в Україні на момент написання немає. У Європі нову модель випускають із грудня 2025 року; якщо купуєте таке авто з-за кордону, заздалегідь з&#8217;ясуйте, хто в Україні обслуговуватиме гарантію.</p>



<p class="wp-block-paragraph">Nissan Leaf лишається одним із найпоширеніших в Україні вживаних електромобілів, але це той випадок, коли рік випуску і пробіг важать менше, ніж стан батареї. Дві машини одного року можуть помітно відрізнятися запасом ходу, і цю різницю видно лише в LeafSpy.</p>



<p class="wp-block-paragraph">Перед покупкою вживаного Nissan Leaf візьміть із собою OBD2-адаптер, перевірте SOH і Hx у LeafSpy та перерахуйте реальний запас ходу під свій щоденний маршрут.</p><p>The post <a href="https://limotrans.com.ua/elektromobili/nissan-leaf-pokolinnya-realnij-zapas-hodu-i-yak-pereviriti-batareju-pered-pokupkoju/">Nissan Leaf: покоління, реальний запас ходу і як перевірити батарею перед покупкою</a> first appeared on <a href="https://limotrans.com.ua">limotrans.com.ua</a>.</p>]]></content:encoded>
					
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Китайські електромобілі в Україні: топ-10 моделей 2026</title>
		<link>https://limotrans.com.ua/elektromobili/kitajski-elektromobili-v-ukraini-top-10-modelej-2026/</link>
		
		<dc:creator><![CDATA[Юлія Манюк]]></dc:creator>
		<pubDate>Thu, 08 Oct 2026 10:00:22 +0000</pubDate>
				<category><![CDATA[Електромобілі]]></category>
		<category><![CDATA[Новини електромобілів]]></category>
		<guid isPermaLink="false">https://limotrans.com.ua/?p=955</guid>

					<description><![CDATA[<p>Китайські електромобілі – це електрокари брендів із Китаю (BYD, Zeekr, MG та інших), а також моделі світових марок,</p>
<p>The post <a href="https://limotrans.com.ua/elektromobili/kitajski-elektromobili-v-ukraini-top-10-modelej-2026/">Китайські електромобілі в Україні: топ-10 моделей 2026</a> first appeared on <a href="https://limotrans.com.ua">limotrans.com.ua</a>.</p>]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p class="wp-block-paragraph">Китайські електромобілі – це електрокари брендів із Китаю (BYD, Zeekr, MG та інших), а також моделі світових марок, які збирають на китайських заводах. У 2026 році саме вони очолюють український <a href="https://limotrans.com.ua/category/elektromobili/">ринок нових електромобілів</a>: перші місця в рейтингах продажів займають BYD Sea Lion 06 і BYD Leopard 3.</p>



<p class="wp-block-paragraph">Але торішні правила вже не діють. З 1 січня 2026 року електромобілі знову оподатковуються ПДВ, і попит на нові китайські електромобілі просів. За січень–серпень в Україні зареєстрували 22,2 тис. електромобілів, проте нових серед них лише 3,7 тис. – приблизно кожен шостий (3,7 / 22,2 ≈ 17%). Нижче – десять моделей, які купують найчастіше, і що перевірити перед покупкою.</p>



<h2 class="wp-block-heading">Які китайські електромобілі найпопулярніші в Україні у 2026 році?</h2>



<p class="wp-block-paragraph">Лідер року – BYD Sea Lion 06: за січень–серпень українці купили 534 нові машини цієї моделі. Уся п&#8217;ятірка найпопулярніших нових електромобілів у цей період – китайського виробництва:</p>



<figure class="wp-block-table"><table class="has-fixed-layout"><thead><tr><th>Місце</th><th>Модель</th><th>Тип кузова</th><th>Нових авто за січень–серпень 2026</th></tr></thead><tbody><tr><td>1</td><td>BYD Sea Lion 06</td><td>кросовер</td><td>534</td></tr><tr><td>2</td><td>BYD Leopard 3</td><td>кросовер</td><td>493</td></tr><tr><td>3</td><td>Zeekr 001</td><td>шутінг-брейк</td><td>311</td></tr><tr><td>4</td><td>Volkswagen ID.UNYX (китайська збірка)</td><td>кросовер-купе</td><td>271</td></tr><tr><td>5</td><td>Zeekr 7X</td><td>кросовер</td><td>244</td></tr></tbody></table></figure>



<p class="wp-block-paragraph">У вживаному сегменті картина інша: там досі домінують Tesla Model Y, Nissan Leaf і Tesla Model 3. Китайських електромобілів із пробігом поки менше, хоча BYD Song L, Zeekr 7X і Zeekr 001 регулярно з&#8217;являються і серед них.</p>



<p class="wp-block-paragraph">А чому в таблиці Volkswagen? ID.UNYX – модель німецького бренду, але її виробляють у Китаї і створили насамперед для китайського ринку. Тому в статистиці авто з Китаю вона стоїть поруч із BYD і Zeekr.</p>



<h2 class="wp-block-heading">Топ-10 китайських електромобілів 2026 року</h2>



<p class="wp-block-paragraph">До десятки увійшли п&#8217;ять бестселерів року за кількістю нових авто і п&#8217;ять моделей, які регулярно потрапляють у щомісячні рейтинги нових і вживаних авто з Китаю. Для позицій 6–10 сумарних даних за рік немає, тож їхній порядок умовний.</p>



<h3 class="wp-block-heading">1. BYD Sea Lion 06</h3>



<p class="wp-block-paragraph">Середньорозмірний електрокросовер, який став головним хітом року: 534 нові авто за вісім місяців, а лише в серпні – 132. Серпневий результат більший, ніж у двох наступних моделей разом. Sea Lion 06 обирають як сімейне авто «на все»: місто, траса, багажник для відпустки.</p>



<h3 class="wp-block-heading">2. BYD Leopard 3</h3>



<p class="wp-block-paragraph">Кросовер суббренду Leopard, який BYD позиціонує як лінійку з позашляховим характером. Модель вирізняється рубленим «кубічним» дизайном і в першому кварталі 2026 року була найпопулярнішим новим авто з Китаю. За січень–серпень – 493 продажі, тож від лідера Leopard 3 відстає зовсім трохи.</p>



<h3 class="wp-block-heading">3. Zeekr 001</h3>



<p class="wp-block-paragraph">Преміальний шутінг-брейк від Zeekr – бренду, що належить до групи Geely. Формат рідкісний: не кросовер, а довгий низький універсал із силуетом спортивного авто. Модель тримається в трійці лідерів року (311 авто), а в серпні була другою серед нових китайських машин.</p>



<h3 class="wp-block-heading">4. Volkswagen ID.UNYX</h3>



<p class="wp-block-paragraph">Електричний кросовер-купе Volkswagen, який збирають у Китаї для місцевого ринку. Для частини покупців це компроміс: знайомий європейський бренд, але завод і ринок, під який створено модель, – китайські. За вісім місяців – 271 нове авто.</p>



<h3 class="wp-block-heading">5. Zeekr 7X</h3>



<p class="wp-block-paragraph">Середньорозмірний кросовер Zeekr – практичніша альтернатива моделі 001. Він однаково помітний і серед нових авто (244 за січень–серпень), і серед вживаних: у серпні 7X був другим за кількістю реєстрацій китайських машин із пробігом.</p>



<h3 class="wp-block-heading">6. MG4</h3>



<p class="wp-block-paragraph">Компактний електрохетчбек марки MG, яка належить китайському концерну SAIC. На тлі кросоверів-лідерів MG4 виглядає скромно, але саме він став четвертим серед нових авто з Китаю в серпні (36 продажів). Варіант для міста, якщо великий кузов не потрібен.</p>



<h3 class="wp-block-heading">7. BYD Song L</h3>



<p class="wp-block-paragraph">Кросовер-купе BYD, який у липні й серпні 2026 року очолював рейтинг вживаних авто з Китаю (21 і 29 реєстрацій). Для покупця це сигнал: модель можна знайти на вторинному ринку, а не лише чекати нову.</p>



<h3 class="wp-block-heading">8. BYD Yuan Up</h3>



<p class="wp-block-paragraph">Компактний кросовер, менший за Atto 3 і помітно менший за Sea Lion 06. У першому кварталі 2026 року Yuan Up був найпопулярнішим новим електромобілем у Києві. Типовий сценарій для нього – місто, щоденні поїздки і паркування в тісних дворах.</p>



<h3 class="wp-block-heading">9. BYD Song Plus EV</h3>



<p class="wp-block-paragraph">Середньорозмірний кросовер, який був у п&#8217;ятірці найпопулярніших нових авто з Китаю в першому кварталі. Пізніше його витіснили новіші Sea Lion 06 і Leopard 3, але з ринку Song Plus EV нікуди не зник.</p>



<h3 class="wp-block-heading">10. Zeekr X</h3>



<p class="wp-block-paragraph">Компактний кросовер Zeekr – найменша модель бренду серед тих, що найчастіше пропонують в Україні. Він менший за 7X і 001, тож підійде тим, кому подобається Zeekr, але потрібне компактніше авто для міста.</p>



<h2 class="wp-block-heading">Скільки коштує розмитнення китайського електромобіля у 2026 році?</h2>



<p class="wp-block-paragraph">До ціни авто тепер додається ПДВ 20%, який з 1 січня 2026 року знову сплачують під час <a href="https://limotrans.com.ua/avtomobili/avto-z-ievropi-u-2026-yak-rozmitniti-shho-pereviriti-i-yakih-modelej-shukati/">ввезення електромобіля</a>. Мито для електрокарів, як і раніше, 0%, акциз – 1 євро за кожну кВт·год ємності батареї. ПДВ рахують від суми митної вартості, мита й акцизу.</p>



<p class="wp-block-paragraph">Умовний приклад: електромобіль із митною вартістю 25 000 € і батареєю на 60 кВт·год.</p>



<ol class="wp-block-list">
<li>Мито: 0 €.</li>



<li>Акциз: 60 кВт·год × 1 € = 60 €.</li>



<li>ПДВ: 20% × (25 000 + 0 + 60) = 5 012 €.</li>



<li>Разом платежів: 60 + 5 012 = 5 072 €.</li>
</ol>



<p class="wp-block-paragraph">До 2026 року той самий автомобіль розмитнили б лише за 60 € акцизу. Різниця – понад п&#8217;ять тисяч євро, і вона значною мірою пояснює, чому попит на нові китайські електромобілі цього року впав.</p>



<p class="wp-block-paragraph">А що з машинами, які стояли на складах ще з минулого року? Дилери додають ПДВ і до авто, ввезених в Україну до 1 січня 2026 року без податку, якщо продають їх після цієї дати. Тож «старий склад» не означає ціну без ПДВ.</p>



<p class="wp-block-paragraph">При цьому електромобілі все одно лишаються найдешевшою категорією для розмитнення порівняно з бензиновими авто й гібридами, бо мито й акциз для них мінімальні.</p>



<h2 class="wp-block-heading">Офіційне авто чи версія для Китаю: що перевірити перед покупкою?</h2>



<p class="wp-block-paragraph">Перевірте чотири речі: роз&#8217;єм зарядки, мову меню, гарантію і те, за яким циклом вказано запас ходу. Одна й та сама модель може приїхати в Україну через офіційного дилера в європейській комплектації або імпортом версії для внутрішнього ринку Китаю, і різниця між ними більша, ніж видно на фото в оголошенні.</p>



<figure class="wp-block-table"><table class="has-fixed-layout"><thead><tr><th>Що перевірити</th><th>Чому це важливо</th></tr></thead><tbody><tr><td>Роз&#8217;єм зарядки</td><td>версії для Китаю мають роз&#8217;єм GB/T; для станцій CCS2 потрібен перехідник CCS2 → GB/T, а для повільної зарядки від Type 2 – ще окремий, Type 2 → GB/T</td></tr><tr><td>Мова і застосунки</td><td>меню, голосовий помічник і сервіси можуть бути розраховані на китайського користувача – перевірте це на конкретному авто, а не за описом</td></tr><tr><td>Гарантія</td><td>гарантію виробника на батарею й електроніку зазвичай обслуговує офіційний дилер; для імпортованої машини уточніть, хто і де її ремонтуватиме</td></tr><tr><td>Запас ходу</td><td>китайські виробники вказують запас ходу за циклом CLTC, а він оптимістичніший за європейський WLTP – реальна цифра буде нижчою</td></tr></tbody></table></figure>



<p class="wp-block-paragraph">Сам по собі перехідник CCS2 → GB/T – робочий спосіб <a href="https://limotrans.com.ua/elektromobili/zaryadka-elektromobilya-v-ukraini-skilki-koshtuie-skilki-chasu-i-de-znajti-stanciju/">заряджатися на швидких станціях</a>, і такі адаптери продають в Україні. Але це додаткова деталь, яку треба купити, возити з собою і не забути на станції. Якщо ви часто їздите трасою, врахуйте цей нюанс ще до покупки.</p>



<p class="wp-block-paragraph">Умовна ситуація: покупець бачить два Zeekr 7X, і «китайський» дешевший. Різницю в ціні можуть з&#8217;їсти перехідники, пошук сервісу й поїздки на станції з потрібним роз&#8217;ємом. А можуть і не з&#8217;їсти – якщо ви заряджаєтеся вдома й рідко виїжджаєте за місто. Правильної відповіді для всіх немає, є ваш сценарій користування.</p>



<h2 class="wp-block-heading">Кому варто купувати китайський електромобіль?</h2>



<p class="wp-block-paragraph">Найбільше виграє той, хто заряджається вдома або на роботі і їздить переважно містом та околицями. Для такого сценарію китайські електромобілі пропонують широкий вибір кузовів – від компактних MG4 і Yuan Up до сімейних Sea Lion 06 і Zeekr 7X.</p>



<p class="wp-block-paragraph">Обережнішим варто бути тим, хто часто їздить на далекі відстані й покладається на швидкі станції. Тут особливо важливі роз&#8217;єм зарядки, <a href="https://limotrans.com.ua/elektromobili/yak-vibrati-i-zberegti-resurs-akumulyatora-elektrokara/">реальний запас ходу</a> (не за CLTC) і наявність сервісу в регіонах. Для таких покупців офіційна європейська версія зазвичай розумніша за дешевший імпорт.</p>



<p class="wp-block-paragraph">І третя група – ті, кого зупиняє ціна після повернення ПДВ. Якщо бюджет обмежений, варто подивитися на вторинний ринок: за січень–серпень 2026 року на кожен новий електромобіль припадало приблизно п&#8217;ять уживаних (18,5 тис. / 3,7 тис. = 5). Серед китайських моделей із пробігом уже трапляються Song L, 7X і Zeekr 001.</p>



<h2 class="wp-block-heading">Часті запитання</h2>



<h3 class="wp-block-heading">Чи є в Україні офіційні дилери китайських брендів електромобілів?</h3>



<p class="wp-block-paragraph">Так, BYD, Zeekr, MG, Geely та інші китайські марки представлені в Україні офіційно. Саме в офіційних дилерів можна отримати європейську комплектацію і гарантійне обслуговування.</p>



<h3 class="wp-block-heading">Як зрозуміти, для якого ринку зроблено конкретне авто?</h3>



<p class="wp-block-paragraph">Найпростіше – подивитися на роз&#8217;єм зарядки: GB/T майже напевно вказує на версію для Китаю. Також перевірте мову меню і документи, а в разі сумнівів попросіть дилера чи сервіс перевірити VIN-код.</p>



<h3 class="wp-block-heading">Чи можна заряджати китайський електромобіль від звичайної розетки?</h3>



<p class="wp-block-paragraph">Так, через портативний зарядний пристрій, але це найповільніший спосіб і підходить радше для нічної зарядки. Для авто з роз&#8217;ємом GB/T пристрій або перехідник мають відповідати саме цьому стандарту.</p>



<h3 class="wp-block-heading">Чи подешевшають китайські електромобілі найближчим часом?</h3>



<p class="wp-block-paragraph">Надійного прогнозу немає. Ціни залежать від податкових правил, курсу валют і політики виробників, а будь-який із цих чинників може змінитися.</p>



<p class="wp-block-paragraph">Китайські електромобілі у 2026 році – вже не експеримент, а основа ринку нових електрокарів в Україні: BYD, Zeekr і MG займають більшість місць у рейтингах. Повернення ПДВ зробило їх дорожчими, але не забрало головного – вибору кузовів і низьких податків порівняно з бензиновими авто. Решта залежить від того, як і де ви їздите.</p>



<p class="wp-block-paragraph">Перед покупкою складіть короткий список із двох-трьох моделей і перевірте для кожної роз&#8217;єм зарядки, гарантію та реальний запас ходу.</p><p>The post <a href="https://limotrans.com.ua/elektromobili/kitajski-elektromobili-v-ukraini-top-10-modelej-2026/">Китайські електромобілі в Україні: топ-10 моделей 2026</a> first appeared on <a href="https://limotrans.com.ua">limotrans.com.ua</a>.</p>]]></content:encoded>
					
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Зарядка електромобіля в Україні: скільки коштує, скільки часу і де знайти станцію</title>
		<link>https://limotrans.com.ua/elektromobili/zaryadka-elektromobilya-v-ukraini-skilki-koshtuie-skilki-chasu-i-de-znajti-stanciju/</link>
		
		<dc:creator><![CDATA[Юлія Манюк]]></dc:creator>
		<pubDate>Fri, 12 Jun 2026 12:06:05 +0000</pubDate>
				<category><![CDATA[Електромобілі]]></category>
		<category><![CDATA[Новини електромобілів]]></category>
		<guid isPermaLink="false">https://limotrans.com.ua/?p=753</guid>

					<description><![CDATA[<p>Зарядка електромобіля – це процес поповнення енергії в батареї через AC або DC станцію за допомогою роз&#8217;ємів Type</p>
<p>The post <a href="https://limotrans.com.ua/elektromobili/zaryadka-elektromobilya-v-ukraini-skilki-koshtuie-skilki-chasu-i-de-znajti-stanciju/">Зарядка електромобіля в Україні: скільки коштує, скільки часу і де знайти станцію</a> first appeared on <a href="https://limotrans.com.ua">limotrans.com.ua</a>.</p>]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p class="wp-block-paragraph">Зарядка електромобіля – це процес поповнення енергії в батареї через AC або DC станцію за допомогою роз&#8217;ємів Type 2, CCS2 або CHAdeMO. У 2026 році вартість публічної зарядки в Україні різко зросла через подорожчання електроенергії для бізнесу.</p>



<p class="wp-block-paragraph">Після 18 січня 2026 року тарифи на швидку публічну зарядку в Україні зросли до 30-32 грн за кВт·год – майже вдвічі більше, ніж раніше. Повна зарядка батареї 60-70 кВт·год на публічній станції тепер коштує 1 800-2 300 грн. Час зарядки залежить від типу станції: від 4-8 годин на AC Level 2 вдома до 20-45 хвилин на швидких DC-станціях. Найбільше станцій можна знайти через застосунки PlugShare, Chargee UA та Yasno EV.</p>



<h2 class="wp-block-heading">Типи зарядних станцій: AC, DC і ультрашвидкі</h2>



<p class="wp-block-paragraph">Зарядні станції для електромобілів поділяють на три категорії за типом струму та потужністю.</p>



<p class="wp-block-paragraph">AC Level 1 – це звичайна побутова розетка 220 В потужністю 2,3-3,7 кВт. AC Level 2, відомий як wallbox, працює на потужності 7-22 кВт і підходить для домашньої зарядки на ніч або тривалої зарядки в офісі вдень. DC Fast Charge використовує постійний струм потужністю 50-150 кВт і дозволяє відновити енергію батареї за хвилини, а не години. Ультрашвидкі станції на 150-350 кВт – це найновіший рівень, доступний переважно на трасах та у великих містах. Повний огляд ринку та технічних особливостей таких машин можна знайти у спеціальному розділі<a href="https://limotrans.com.ua/category/elektromobili/"> електромобілі</a>.</p>



<figure class="wp-block-table"><table class="has-fixed-layout"><tbody><tr><td><strong>Тип зарядки</strong></td><td><strong>Потужність</strong></td><td><strong>Час повної зарядки</strong></td><td><strong>Де використовують</strong></td></tr><tr><td><strong>AC Level 1 (розетка)</strong></td><td>2,3-3,7 кВт</td><td>10-20 годин</td><td>Вдома, без wallbox</td></tr><tr><td><strong>AC Level 2 (wallbox)</strong></td><td>7-22 кВт</td><td>4-8 годин</td><td>Вдома, офіс, ТРЦ</td></tr><tr><td><strong>DC Fast Charge</strong></td><td>50-150 кВт</td><td>30-60 хвилин до 80%</td><td>Публічні станції, траси</td></tr><tr><td><strong>Ultra-fast</strong></td><td>150-350 кВт</td><td>15-30 хвилин до 80%</td><td>Великі мережі, нові авто</td></tr></tbody></table></figure>



<p class="wp-block-paragraph">Якщо плануєте часті поїздки на довгі дистанції, варто звернути увагу на наявність ultra-fast станцій на вашому маршруті – не кожна модель авто здатна приймати таку потужність. Для тих, хто лише планує покупку екологічного транспорту, корисним буде матеріал про<a href="https://limotrans.com.ua/avtomobili/avto-dlya-novichka-kakuju-kupit-pervuju-mashinu/"> авто для новачка</a>, де зібрані поради щодо вибору першої машини.</p>



<h2 class="wp-block-heading">Скільки часу заряджається електромобіль?</h2>



<p class="wp-block-paragraph">Час зарядки залежить від трьох факторів: ємності батареї, потужності станції та максимальної швидкості прийому заряду самим автомобілем.</p>



<p class="wp-block-paragraph">Tesla Model 3 або Model Y на фірмових Supercharger потужністю 120-250 кВт заряджається приблизно 25-35 хвилин до 80%. Nissan Leaf на станції 50 кВт потребує більше часу – приблизно 40-60 хвилин до 80%. Hyundai Ioniq 5 завдяки архітектурі 800 В підтримує до 220 кВт і входить до найшвидших моделей за часом зарядки. Докладні тест-драйви цих та інших моделей доступні у рубриці<a href="https://limotrans.com.ua/category/avtomobili/oglyadi-ta-test-drajvi/"> огляди та тест-драйви</a>.</p>



<p class="wp-block-paragraph">Для домашньої AC-зарядки ситуація інша. На станціях потужністю до 7,5 кВт зарядка з 10% до 80% займає близько 4 години 15 хвилин для Nissan Leaf і близько 8 годин для Hyundai Ioniq 5.</p>



<p class="wp-block-paragraph">Якщо ваш автомобіль приймає максимум 50 кВт, потужніша станція на 150 чи 350 кВт нічого не прискорить – швидкість завжди обмежена слабшою ланкою.</p>



<h2 class="wp-block-heading">Скільки коштує зарядка електромобіля у 2026 році?</h2>



<p class="wp-block-paragraph">Вартість зарядки в Україні залежить від місця: вдома вона значно дешевша, ніж на публічних станціях.</p>



<p class="wp-block-paragraph">На початку 2026 року ситуація з тарифами кардинально змінилася. Наприкінці січня 2026 року публічна зарядка електромобілів подорожчала на 50%: оператори швидкісних зарядок підняли тарифи з 18-20 грн до 30-32 грн за кВт·год. Причина – зміни в енергетичному законодавстві з 18 січня 2026 року, які призвели до суттєвого подорожчання електроенергії для бізнесу. Актуальні автомобільні тренди та новини завжди можна відстежувати на головній сторінці порталу<a href="https://limotrans.com.ua/"> Limotrans</a>.</p>



<p class="wp-block-paragraph">Конкретний приклад: мережа IONITY встановила єдиний тариф 29,99 грн/кВт·год для всіх своїх станцій незалежно від потужності порту – як для 9 кВт, так і для 22 кВт. На станціях VIWATT у Рівненській області тариф ще вищий – 31,99 грн за кВт·год.</p>



<p class="wp-block-paragraph">За тарифом близько 30 грн/кВт·год зарядка електромобіля з батареєю 60-70 кВт·год коштує в середньому 1 800-2 300 грн. Для порівняння: ще на початку 2025 року така зарядка обходилась у 2-3 рази дешевше.</p>



<p class="wp-block-paragraph">Зарядка вдома залишається значно вигіднішою. За нічним тарифом домашня електроенергія коштує приблизно 2 грн/кВт·год, що робить повну зарядку батареї 60 кВт·год удвічі-тричі дешевшою за публічну станцію навіть з урахуванням січневого підвищення тарифів.</p>



<h2 class="wp-block-heading">Де знайти зарядну станцію в Україні?</h2>



<p class="wp-block-paragraph">Зарядну станцію найпростіше знайти через мобільний застосунок з картою мережі.</p>



<p class="wp-block-paragraph">За прогнозами на 2026 рік, в Україні зареєстровано понад 50 000 електромобілів, а кількість зарядних станцій перевищує 2000. Кількість станцій постійно зростає, карта оновлюється щотижня, тому варто перевіряти актуальні дані безпосередньо в застосунку.</p>



<p class="wp-block-paragraph">Серед застосунків, які допоможуть знайти станцію:</p>



<ul class="wp-block-list">
<li><strong>PlugShare</strong> – найбільша карта станцій з фільтрами за типом роз&#8217;єму та відгуками водіїв;</li>



<li><strong>Chargee UA</strong> – локальна мережа з власною картою та тарифами;</li>



<li><strong>Yasno EV</strong> – застосунок для пошуку станцій Yasno та контролю домашньої зарядки.</li>
</ul>



<p class="wp-block-paragraph">PlugShare дозволяє фільтрувати станції за типом роз&#8217;єму (CHAdemO, CCS, Tesla Supercharger), потужністю чи мережею. Також тут можна переглянути відгуки користувачів, ціни, години роботи та статус доступності. Київ залишається фаворитом за кількістю та різноманітністю зарядних станцій, тому власникам EV у столиці простіше знайти вільну зарядку навіть у пікові години.</p>



<h2 class="wp-block-heading">Зарядка електромобіля вдома: що потрібно знати</h2>



<p class="wp-block-paragraph">Домашня зарядка через wallbox – найекономніший варіант для щоденного використання.</p>



<p class="wp-block-paragraph">Wallbox потужністю 7-11 кВт дозволяє повністю зарядити батарею за ніч, поки авто стоїть на парковці чи в гаражі. На відміну від звичайної розетки 220 В, яка має потужність лише 2,3-3,7 кВт і розтягує зарядку на 10-20 годин, wallbox скорочує цей час у кілька разів.</p>



<p class="wp-block-paragraph">Встановлення wallbox вимагає окремої лінії від електрощитка. Якщо потужність перевищує дозволену для вашого об&#8217;єкта, може знадобитися погодження з постачальником електроенергії. Перед встановленням варто проконсультуватися з електриком щодо стану домашньої електромережі – старі будинки можуть не витримати додаткового навантаження без модернізації проводки.</p>



<h2 class="wp-block-heading">FAQ:</h2>



<p class="wp-block-paragraph"><strong>Чи можна заряджати електромобіль від звичайної розетки 220 В?</strong></p>



<p class="wp-block-paragraph">Так, але це найповільніший спосіб – повна зарядка займе 10-20 годин залежно від ємності батареї. Для щоденного використання краще встановити wallbox.</p>



<p class="wp-block-paragraph"><strong>Що краще: швидка чи повільна зарядка?</strong></p>



<p class="wp-block-paragraph">Для щоденних поїздок краще повільна AC-зарядка вдома – вона дешевша і менше навантажує батарею. Швидку DC-зарядку варто використовувати для далеких поїздок, коли потрібно поповнити заряд швидко.</p>



<p class="wp-block-paragraph"><strong>Чи псує часта швидка зарядка батарею?</strong></p>



<p class="wp-block-paragraph">Регулярна швидка зарядка створює більше тепла й навантаження на батарею порівняно з домашньої AC-зарядкою, яка вважається менш стресовою для акумулятора при щоденному використанні.</p>



<p class="wp-block-paragraph"><strong>Чим відрізняються CCS2 і CHAdeMO?</strong></p>



<p class="wp-block-paragraph">CCS2 – стандарт для більшості європейських моделей (VW, BMW, Hyundai, Kia), CHAdeMO – японський стандарт (Nissan, Mitsubishi). В Україні переважають станції з CCS2.</p><p>The post <a href="https://limotrans.com.ua/elektromobili/zaryadka-elektromobilya-v-ukraini-skilki-koshtuie-skilki-chasu-i-de-znajti-stanciju/">Зарядка електромобіля в Україні: скільки коштує, скільки часу і де знайти станцію</a> first appeared on <a href="https://limotrans.com.ua">limotrans.com.ua</a>.</p>]]></content:encoded>
					
		
		
			</item>
	</channel>
</rss>
